9.03.2018.год. смо посетили Сајам образовања У Новом Саду
ИЗВЕШТАЈ СА ПАНЕЛ ДИСКУСИЈЕ
У оквиру Сајма образовања „Путокази“ који је одржан у Новом Саду, Покрајинско секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице је 07. марта 2017. године организовао панел дискусију између представника ученичких парламената средњих скола са територије АП Војводине. Велики бриј школа изразио је жељу да учествује у панелу тако да су организовен две сесије са по 4 панелиста у свакој. Прва сесија имала је тему: „Вршњачко насиље и улога вршњачког тима за превенцију насиља у школама“. Општи утисак са ове дискусије је да ученици доста знају о врстама и нивоима насиља као и да се улажу велики напори да се насиље заустави или бар сведе на најмању могућу меру. Неки од примера добре праксе су вршњачки тимови, тематски дани, интегрисана настава, радионице …
Друга сесија била је на тему „Школске униформе – да или не“ и у овој дискусији учествовала је Милица Калуђеровић ученица 4Е1 одељења наше школе. Мишљења по питању школских униформи су веома подељена али сви смо се сложили у једном, школске униформе иако могу да реше многе многе проблеме у школи, неће решити корен проблем питања дискриминације и зато је много важније васпитање, образовање, неговање толеранције и солидарности.
Наставник,
Ивана Капетановић
Посета Завичајном музеју Руме
У оквиру редовне сарадње са Завичајним музејом у Руми, 23.02.2017. ученици 4П одељења, посетили су изложбу “Изложбу костима и орнамената: антропоморфне фигуре винчанске културе”. Ово је гостујућа изложба Народног музеја из Смедеревске Паланке. Такође, ученици су погледали недавно отворену изложбу “Кинеске причe”. Срдачно смо дочекани. Ученицима је представљена изложба. Ову посету обележила је и размена искуства у даљој сарадњи. Кустос Музеј, Ђорђе Бошковић, поклонио је нашој школи примерак своје књиге: “Рума 1861-1914” која ће нам помоћи да се боље упознамо са историјом и традицијом нашег града и на један занимљив начин представимо све “из нашег угла”. Захваљујемо на сталној сарадњи и етнологу Музеја, Јелени Арсеновић.