Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Данас је Међународни дан борбе против вршњачког насиља!

? Све је почело у Канади када су два ученика видела да група вршњака злоставља друга из разреда јер је имао розе мајицу.

? Они су били толико груби, а дечак толико преплашен да се није ни бранио… Те су два старија ученика одлучила да се умешају и стану злостављању на пут.

? Од тог догађаја, решили су да тај дан заувек обележавају као дан борбе против вршњачког насиља носећи ружичасте мајице.

?? Убрзо се овај обичај проширио и на друге школе у Канади, а потом и на цео свет!

Радионица “Знак упозорења”

Израда паноа поводом обележавања Дана борбе против вршњачког насиља. Реализација Клуб К и ученице 2Мо одељења Ивана Хајдуковић, Нађа Живковић и Тамара Стојшић.

Радионица “Ненасилно решавање конфликата”

Јуче смо обележили Међународни дан борбе против вршњачког насиља,радионицом на тему “Ненасилно решавање конфликата”. Радионица је успешно реализована у сарадњи ученице Бојане Равњаковић, Клуба К и наставнице Данијеле Драгојевић уз помоћ психолога Милице Петровић С.. Учесници су били ученици одељења 1П, 1Е, 2Е, 2МО и 2П.